пʼятниця, 25 травня 2018 р.

Вітаємо!

Зі святом останнього дзвоника!
Пролунав останній ваш дзвінок,
Перед вами в житті відкриваючи
Цікаві безліч доріг,
Перспектива нова захоплююча.
Відчуваючи силу всіх прагнень,
І нехай буде щастя попереду,
І нехай буде багато вражень!


Вам бажаємо ми вперед йти,

Відчуваючи силу всіх прагнень,І нехай буде щастя попереду,І нехай буде багато вражень!



четвер, 24 травня 2018 р.

24.05.2018 - День слов'янської писемностi i культури. Вiдзначається в Українi згiдно з Указом Президента (№ 1096/04 вiд 17 вересня 2004 року)
Це свято було встановлено постановою Президії Верховної Ради Української РСР від 30.01.91 N 568-I «Про День слов’янської писемності і культури».
Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності.
24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.
Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.
Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки — глаголиця і кирилиця.
Святкування пам'яті святих братів ще в старі часи мало місце у всіх слов'янських народів, але потім, під впливом різних історичних і політичних обставин, було забуте. На початку XІX століття, разом із відродженням слов'янських народностей, відновилася й пам'ять про слов'янських первоучителів. У 1863 році на Русі була прийнята постанова святкувати пам'ять святих Кирила й Мефодія 11 травня (24 травня за новим стилем).
Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов'янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов'янську літературну мову і книжкову справу. У середньовічній Європі слов'янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже.
Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов`янських літератур.
В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено, відповідно до Указа Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.
«Рідна країна»
За матеріалами Ділової мови та news.if.ua

понеділок, 21 травня 2018 р.

Результати конкурсу "Соняшник"

21 травня 2018р були нагородженні учні дипломами, які брали участь у Всеукраїнському українознавчому конкурсі "Соняшник". Вітаємо учасників та переможців!



ПІБКлас
БалиНагорода
1Коломієць Валерія7
48Диплом І ступеня регіонального рівня
2Головко Микита7
51Диплом ІІІ ступеня Всеукраїнського рівня
3Матюха Аліна8
41Диплом ІІ ступеня регіонального рівня
4Олійник Олександр10
31Сертифікат учасника
5Наволоцький Денис10
33Сертифікат учасника
6Харенка Андрія10
34Сертифікат учасника
7Литвиненко Андрій10
37Сертифікат учасника
8Бочковська Юлія10
38Сертифікат учасника
9Кошарний Олег10
39Сертифікат учасника
10Запорожська Олена10
48Сертифікат учасника
11Холод Альбіна10
51Диплом ІІІ ступеня регіонального рівня